Kolor, który ma moc! | RED POWER

Nie trzeba być psychologiem, malarzem czy kolorystką by wiedzieć, że kolory mają potężną moc oddziaływania m.in. przy budowaniu marki czy kreowaniu wizerunku. Odpowiednio dobrany kolor może wzmacniać siłę wyrazu lub ją osłabiać, podkreślać ważność prezentowanych informacji, a inne ukazywać na drugim planie. Potęga barw jest tak duża, że w niektórych krajach używa się ich do leczenia wybranych chorób wykorzystując energetyczne właściwości poszczególnych kolorów. Inną ciekawostką jest, że badania marketingowe wykazują, że aż 65% klientów podczas zakupu produktów codziennego użytku kieruje się w pierwszej kolejności ich kolorem.

Sama wielokrotnie przekonałam się, że w zależności od samopoczucia, dominujących emocji, humoru i planów na dany dzień instynktownie sięgam po ubrania, dodatki czy nawet kosmetyki w kolorze X czy Y. Moje klientki podczas spotkań z analizą kolorystyczną po pierwszym kontakcie z chustami wskazują, że w takich odcieniach czują się „bez życia”, inne zapewniają im bezpieczeństwo, a jeszcze inne pomagają wzmacniać pewność siebie czy kobiecość.  

Chociaż mam świadomość które kolory i odcienie najlepiej współgrają z moją skórą, cerą i włosami lubię wzmacniać się wizerunkowo – zabawa większymi kontrastami i rozbudzanie w sobie siły przez wybór intensywniejszych kolorów dodaje mi energii do działania. Długo zastanawiałam się nad kupnem płaszcza, który mam na sobie w dzisiejszym poście, ale ożywienie jakie mnie spotykało za każdym razem, gdy go przymierzałam spowodowały, że uległam.

Wyrazista czerwień pomaga mi się pobudzić, gdy jestem niewyspana oraz rozgrzewa, ożywia i dodaje optymizmu w szare, jesienne poranki. Tak! Kolor może pomóc Ci w zdobywaniu celów, zwiększaniu pewności siebie, okazywaniu dominacji, zajmowanej pozycji czy charakteru. Odkryj ubrania w kolorach, które będą zgodne z tym kim jesteś, jaka jesteś i jak chcesz być odbierana. Jeżeli odpowiesz sobie na te pytania, jestem pewna, że z łatwością będziesz selekcjonować barwy i wybierać z nich tylko takie, które wpisują się w Twój styl. 

Jeśli mimo wszystko, potrzebujesz pomocy w tym zakresie - wiesz gdzie mnie szukać! Zapraszam do kontaktu: kontakt@kingafilipiak.pl 

Moje drogie - wielu kolorów w życiu Wam życzę, zwłaszcza tych trafnie zastosowanych! zdjęcia - Wojtek (klik!)
płaszcza - ZARA
spodnie - ZARA
koszula - ZARA
torebka - LULL

1 comments:

 

POLYVORE

Fashiolista