Inspiracje


Moda. Wnętrza. Ubrania. Jedzenie. Wystrój. Kilka słów, a na temat każdego z nich można rozmawiać tygodniami. Co jest modne?
Co jest ładne, co jest inspirujące, co wygląda dobrze? W gąszczu informacji bardzo często trudno nam się odnaleźć. Ekskluzywne magazyny lansują co chwilę nowe rzeczy, które często są modne tylko przez chwilę lub – po prostu – nie są dostępne dla wszystkich. Trzeba jednak przyznać, że Vogue, Harper's Bazaar, Home&Design, a także szereg innych (również polskich) magazynów i stron internetowych, coraz większą uwagę przykłada do jakości swoich artykułów i – co chyba ważniejsze w tych branżach – do sesji zdjęciowych.To właśnie fotografia stała się dla nas nośnikiem informacji, trudno bowiem być na każdym pokazie, na każdej wystawie, w każdym sklepie. Sesje zdjęciowe mogą być dla nas znakomitym źródłem inspiracji i kopalnią wiedzy na temat nowinek w wielkim świecie mody i designu. Dziś podzielę się z Wami kilkoma fotografiami, które szczególnie mnie ujęły.


1. Wnętrza
Już od dzieciństwa uwielbiam wszystko, co związane jest z projektowaniem wnętrz. Swego czasu generalne "przemeblowania pokoju" urządzałam minimum raz w tygodniu;)) Do dziś niezwykłą przyjemność sprawiają mi zmiany wystroju - nawet te niewielkie. Już inna lampa, świeczka czy kubek potrafią wprowadzić mnie w dobry nastrój. Polecam Wam stronę www.czterykaty.pl - to tam właśnie można odnaleźć takie cuda:
                                                       ciepłe, artystyczne pokoje
pomysłowe rozwiązania w kuchni 

 Ten patent jest moim zdaniem genialny - jedna ściana została pomalowana specjalną farbą do tablic szkolnych - idealne miejsce do zostawiania wiadomości rodzinie, robienia list zakupów czy wypisywania fragmentów ulubionych piosenek.

 

 2. Moda
Nie będę oryginalna - do moich ukochanych modelek należą dwie królowe tego zawodu: Kate Moss i Anja Rubik. Ich sesje są niezwykle klimatyczne, pomysłowe, dopracowane do ostatniego szczegółu.


 Uwielbiam też przeglądać zdjęcia dwóch aktorek, które mają za sobą też kilka kampanii reklamowych m.in. dla Burberry czy Mango. Chodzi o Emmę Watson i Scarlett Johanson. 
 A jakie są Wasze inspiracje? Lubicie szczególnie jakieś strony internetowe, gazety, modelki? Zachęcam do dyskusji w komentarzach :)
Pozdrawiam!
Magda 

7 comments:

 1. Świetny post:)
  Jeżeli chodzi o inspiracje to jak najbardziej modelki: Kate Moss, Miranda Kerr, siotry Delevigne no i moja ukochana Elisa Sednaoui.
  Inspiracje bardzo często czerpię też z takich osobistości jak Olivia Palermo, czy Zoe Saldana
  (jest ich tak naprawdę mnóstwo:D)
  Pozdrawiam:):)

  OdpowiedzUsuń
 2. megakolorowa kuchnia rozłożyła mnie na łopatki! Jest CUDNA!

  OdpowiedzUsuń
 3. też zawsze lubiłam przemeblowywać mój pokój ;) zawód projektanta to chyba jeden z takich moich wymarzonych, ale obawiam, się, że mało kto chciałby abym coś dla niego zaprojektowała ;) ja dużo inspiracji czerpię z blogów, niesamowite ile niektórzy ludzie mają pomysłów ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne zdjęcia i moje ulubione modelki Anja i Kate :)

  zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. cudnie wybrałaś ! "wnętrza z pomysłem", kolorystyka, minimalizm i zagracenie, piękne drobiazgi i przedmioty!

  OdpowiedzUsuń