FashionPhilosophy Fashion Week PolandFashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie modowe w Polsce. Odbywa się cyklicznie w Łodzi. Jesienna edycja odbędzie się w dniach 26-30 października 2011 r. i zaprezentuje trendy na sezon wiosna-lato 2012.

Wydarzeniami głównymi są :
pokazy uznanych projektantów "Aleja Projektantów" ( JOANNA KLIMAS, ŁUKASZ JEMIOŁ, AGNIESZKA MACIEJAK, PAPROCKI & BRZOZOWSKI, BOHOBOCO)

pokazy mody offowej i debiutantów "OFF out of Schedule" (PAULINA POŁOZ, JAROSŁAW EWERT, KAROLINA GERLICH)
"Showroom" - stoiska projektantów oraz szkolenia i seminaria "Let Them Know". 

Ponadto odbywa się wystawa fotografii mody "Young Fashion Photographers Now", gala finałowa Konkursu dla Projektantów Ubioru "Złota Nitka", finał konkursu dla projektantów mody inspirowanej ekologią i recyklingiem, Re-Act i wiele wydarzeń towarzyszących.


Tak się szczęśliwie złożyło, że będę miała przyjemność uczestniczyć w nadchodzącym Fashion Weeku co mnie niezmiernie cieszy :) 

A było to tak ... na początku września wysłałam swoje CV Pani Ani Kaczyńskiej, która szukała ludzi chętnych do pomocy w organizacji i obsłudze pokazów. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem modowym rynkiem w Polsce, takich osób jak ja było więcej :) Postanowiono zatem wybrać takich, którzy najbardziej się do tego nadają, a ich wiedza i doświadczenie mogą okazać się pomocne. 

Miesiąc później, udałam się do Łodzi na rozmowę kwalifikacyjną. Przed budynkiem siedziby FashionPhilosophy czekały prawdziwe tłumy!  Aby wejść do pokoju, gdzie czekały 4 osoby, które szczegółowo przepytywały kandydatów trzeba było cierpliwie czekać przez prawie pół dnia! Moje zdeterminowanie okazało się opłacalne, a ja sama zostałam doceniona :) Znalazłam się bowiem w małym gronie szczęśliwców, którzy będą mieli okazję współtworzyć najważniejsze wydarzenie modowe w Polsce :) Tym sposobem jutro rano wybieram się do Łodzi :D Co prawda jadę do pracy, ale postaram się zrobić kilka zdjęć 'zza kulis',  a po powrocie zdać Wam relację :)

Pozdrawiam,
Kinga

PS : Pod spodem pare zdjęć z castingów :)
PS2: Zachęcam również do lektury świeżego postu Magdy znajdującego się poniżej!!!

4 comments: