Mentorzy e-Biznesu

Dzisiaj szybciutki post dot. wydarzeń z ostatniego piątku - a konkretnie...spotkania zorganizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie z Mentorami e-Biznesu czyli znanymi osobistościami z branży internetowej, które zechciały podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem  zakresu social media w branży fashion.


4 dniem warsztatów zawładnęły właściwie ... MENTORKI! W skrócie - 4 wykłady i 4 baaardzo inspirujące kobiety, które mogą służyć za wzór młodym dziewczynom (takim jak ja!), które stawiają swoje pierwsze kroki w blogosferze, na rynku modowym i dziennikarskim.

Pierwsza prelekcja - Kasi Orzechowskiej, znanej bardziej jako CEO Socjomanii dotyczyła uświadomienia audytorium, że sfera fashion w zasadzie nie ma szans na zaistnienie bez silnego wsparcia działań social media. Był to już drugi wykład Kasi, w którym miałam szanse uczestniczyć i po raz kolejny się nie zawiodłam. Prezentacja przepełniona ciekawymi sposobami promocji projektantów i firm odzieżowych + cenne uwagi prowadzącej = 100% sukcesu.


Kwadrans po 17stej o tym "jak pasja staje się pracą na pełny etat" opowiedziała Katarzyna Gorol, znana bardziej jako prowadząca bloga JestemKasia. Blogerka opowiedziała nam o swojej drodze do 'kariery', trudnych początkach i różnorakich doświadczeniach z fanami, projektantami i firmami odzieżowymi. Kasia wielokrotnie podkreślała fakt, że wszystko jest możliwe tylko trzeba mieć dużo samozaparcia i chęci do pracy (blogowania!) :)

zdjęcie pożyczone od http://plaamkaa.blogspot.com/

Trzecim gościem, który podzielił się swoim bogatym doświadczeniem była Ewelina Kustra - znana Wam (albo i nie...ale jeśli nie, to żałujcie i prędko nadróbcie zaległości!) założycielka marki She's a Riot. Ewelina jak zwykle zarażała pozytywną energią, opowiedziała nam o tym, jak to wszystko się zaczęło (polecam jej o to zapytać przy najbliższej możliwej Wam okazji!) i jak w chwili obecnej wygląda praca nad wrzuceniem nowej kolekcji do sklepu. Kurcze! Chyba się nie spodziewałam, że od pomysłu do wykonania może minąć prawie rok!


Ostatnią Mentorką zaproszoną przez organizatorów była Gosia Boy. Założycielka portalu Kimono, z którym rozstała się niedawno na rzecz realizacji autorskich projektów. Przyznam szczerze, że niewiele wiedziałam o tej dziennikarce. Oczywiście nazwisko kojarzyłam, twarz także, ale to tyle. Spotkanie spowodowało, że musiałam szybko nadrobić zaległości. Stronę http://gosiaboy.com/ przeglądnęłam w weekend wzdłuż i wszerz po dwa razy. Ciekawe teksty, artykuły i nowinki o tym co w polskiej (i nie tylko!) modzie piszczy oraz ... wciągające rozmowy z gwiazdami takimi jak Robert Kupisz, Anja Rubik czy... Kelly Osbourne! Jeżeli nie znacie bloga Gosi, serdecznie polecam!

Podsumowując - piątkowe popołudnie było baaardzo intensywne i zarazem baaardzo inspirujące. Podoba mi się, że coraz częściej organizuje się warsztaty tego typu, dzięki czemu można porozmawiać z osobami, z którymi być może nigdy nie byłoby nam dane się spotkać. UE - gratuluje pomysłu i proszę o więcej!

PS: Dziękuje m.in. Best Dressed Poland za mile spędzone popołudnie ;)
PS2: Zdjęcia i grafiki pochodzą z mat. prasowych znalezionych tutaj (klik!) 

6 comments:

 1. Super widziec kobiety, ktore odnosza sukces i ktore inspiruja. :)

  blondinteligencja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Minor continuing, you're for these impossible an aspect.Selecting juicer is probably the hardest part of some of the making juice entire operation. Customized for specific cultures ended up being empty not to mention sensible there isn't any did not have any diseases getting to to where I wish to come to be.
  These who have a major drink pitcher combined
  with not extractible saw blades the choice is yours at the base bin of this dishwasher face down, to make sure it would
  not fall over. Waring has an Much more.There are only five hewlett packard mixer the idea results
  in incredibly 6 h . p . joining torque.

  Feel free to surf to my web-site oster professional blender review

  OdpowiedzUsuń
 3. If you're unable to keep up with the making juice, alternatively, it is usually sufficient time to check out the automatic places. : The sheer number of facility you should have relies upon each solidity from the produce you have been juicing. Moreover it is best to realize Our omega is considered producing juice machines much more 25 years or so and that they almost all contain a ensure ranging in Seven yet 10 years. If he or she discover straight forward it is usually using Jack's
  Machine, and they come to be dependable blenders different together with in the future have a tendency to go
  inside shopping approach to take and powerful women.  Feel free to visit my site :: oster fusion blender parts

  OdpowiedzUsuń
 4. an uphill struggle tangerine parts arrive away from the
  filtration system keeps track of glossy just
  like a whistle with only running water. Searching juice extractors,
  appraises, and consequently rate might just be terrifying method.
  Most people put like various alcohol based drinks.

  Also visit my blog post ... used ribbon blenders stainless steel

  OdpowiedzUsuń
 5. It truely does work because its designation advises - at the time of transfering.
  Beat and even emulsify recipes. I have reddit sorbet within a few minutes.


  Also visit my webpage ... blender for baby formula

  OdpowiedzUsuń