DBAJMY O SIEBIE! - Moja pierwsza wizyta w Med Estetica


Dbajmy o siebie! Proste hasło, o jasnym wydźwięku, a jednak masa z nas nie wie jak do prawidłowej pielęgnacji podejść. Tak, błądzimy we mgle!
Od początku pragnę podkreślić, że nie mam zamiaru Was prowokować i wytykać błędów. Na własnym przykładzie opiszę jednak jak bardzo myliłam się w dotychczasowej pielęgnacji swojej skóry.


Zacznę od tego jak trafiłam do katowickiej Kliniki Med Estetica. Przypuszczam, że jak wiele z Was, moich czytelniczek, od lat walczę z występującym na mojej twarzy trądzikiem. Walczę nieudolnie. Zachęcona wieloma rekomendacjami trafiłam na Panią doktor Izabelę Lenartowicz, która specjalizuje się w walce z trądzikiem. Moja pierwsza wizyta w Med Estetica rozpoczęła się zebraniem szczegółowego wywiadu oraz badaniem stopnia nawilżenia skóry, które jasno obnaża kondycję w jakiej znajduje się nasza skóra.I tu pierwsze zaskoczenie! Skóra, którą od lat skrupulatnie traktowałam kosmetykami matującymi przeznaczonymi do skóry przetłuszczającej się, jest odwodniona, zdecydowanie zbyt słabo nawilżona. Pierwsze wrażenie? Szok, jak mogłam tak bardzo się mylić? W kolejnych minutach pobytu dowiedziałam się, że powinnam skupić się na agresywnym nawilżaniu oraz łagodzeniu zaczerwienień pojawiających się na skórze mojej twarzy. Trądzik to odrębny problem, któremu będę musiała poświecić sporo czasu i cierpliwości, ale po poradach jakie uzyskałam w Med Estetica wszystko wydaje się układać w jedną logiczną całość. Głowa rozbolała mnie od myśli jak wiele kosmetyków stojących na mojej toaletce jest nieprawidłowo dobranymi do potrzeb mojej skóry. Jeden wniosek: PANIE W DROGERIACH, JAKKOLWIEK ŻYCZLIWE NIE ZINTERPRETUJĄ POTRZEB MOJEJ SKÓRY, DO TEGO POTRZEBNY JEST SPECJALISTA.
Swoją walkę o zdrową skórę rozpoczęłam więc z nieocenioną pomocą specjalistek z Med Estetica od podstawowych zabiegów jakimi są pilling kawitacyjny, kojąca maska (połączona z niezwykle przyjemnym masażem) oraz maski z alg morskich, o których łagodzącym działaniu słyszałam bardzo wiele.Po wszystkich kojących zabiegach jakie tego dnia przeszła moja skóra, Pani Patrycja, która tego dnia bardzo troskliwie zajmowała się moją twarzą wykonała mi makijaż i zaopatrzyła w próbki produktów, które w przeciwieństwie do dotychczasowych kosmetyków, przysłużą się mojej skórze. A ja? Wyszłam z kliniki ze świadomością, że oto wreszcie trafiłam w dobre ręce, a kondycja mojej skóry wkrótce poprawi się. Oczywiście, mam świadomość, że przede mną długa droga, jednak podejmuję wyzwanie ZDROWEJ I ZADBANEJ SKÓRY. Czuję, że pod baczną obserwacją specjalistów z Med Estetica mój cel staje się możliwy do osiągnięcia. Sięgajcie po porady specjalistów!
Swoje zmagania o zdrową skórę jeszcze niejeden raz będę Wam relacjonować na blogu.
Całuję,
Kinga11 comments:

 1. Kurcze, po Twoim tekście sama zaczęłam się zastanawiać czy właściwie dbam o swoją twarz :( Dajesz do myślenia, może sama wybiorę się do kliniki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już wkrótce podam szczegóły, dzięki którym czytelniczki bloga będą miały możliwość skorzystania z zabiegów w klinice z małym rabatem ;) może to Cię przekona!

   Usuń
 2. Zazdroszczę <3 Sama chętnie oddałabym się w ręce specjalistów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak - fajnie jest móc się zrelaksować i pozwolić specjalistom zadbać o naszą skórę! :)

   Usuń
 3. A ja zazdroszczę jeszcze bardziej :P Widziałam jak przyjemnie i fachowo jest w tej klinice. Mój ślub za jakieś pół roku, może powinnam dać się ponieść szaleństwu i mocniej zadbać o twarz? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja borykam się z dużymi problemami z trądzikiem już od wielu lat. Na razie niestety nie widzę żadnej poprawy pomimo że chęci są. A gdzie dokłanie ta Pani doktor przyjmuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Doktor i inni specjaliści z Med Estetica przyjmują w centrum Katowic, przy ulicy Zabrarskiej 7-9 :) dla zainteresowanych podaję numer telefonu do Kliniki: 605-198-555 :)
   http://www.medestetica.com.pl/ - a tutaj można zobaczyć jakie zabiegi oferuje Klinika ;)

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda bardzo sympatycznie, życzę sukcesu w walce o zdrową skórę :-)

  OdpowiedzUsuń