Spełnij marzenia i osiagnij sukces! | Motywacja


"Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię".

Jeśli chcesz osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia, skończ w nieskończoność czytać motywacyjne wpisy coachów lub oglądać seminaria online i po prostu weź się do roboty. Nie mówię, że nie zainspirują Cię one do działania (choć wiem z autopsji, że power który człowiek otrzymuje po obejrzeniu/przeczytaniu materiałów ich autorstwa pojawia się i ulatnia z tą samą szybkością), ale chodzi o to, że musisz skupić się przede wszystkim na sobie.

Oto 5 kroków, które pozwoliły mi pasję (do mody, do kontaktu z ludźmi, do kreowania wizerunku) zamienić w pracę. Tak, jestem dopiero na początku mojej drogi zawodowej i stawiam tak naprawdę pierwsze kroki w biznesie modowym, ale jestem dumna z faktu, że nie dałam sobie wmówić tego, co wiele nieżyczliwych osób próbowało mi udowodnić - że branża fashion to błahostka, nic ważnego, a już na pewno nie pomysł na życie. Cieszę się za to, że miałam w sobie tyle wewnętrznej siły by zawalczyć o swoje marzenia i zrobić wszystko co w mojej mocy, by pasję zamienić w pracę. 

Oto moje 5 kroków, które mogą przybliżyć Cię do osiągnięcia satysfakcji: 

1. Po pierwsze, zastanów się co sprawia Ci radość, co jest Twoją pasją oraz co Cię ogranicza - nikt nie poda Ci na tacy pomysłu na siebie, na wymarzoną pracę, związek, życie. Zapisz to. (W moim przypadku była to moda - wiedziałam, że chciałabym pracować w tej branży). 

2. Teraz zacznij od ustalenia konkretnych i mierzalnych celów, na realizacji których chcesz się skupić. Życie to ciągłe podejmowanie decyzji, mniej lub bardziej ryzykownych, ale też pokonywanie własnych słabości i lęków. Pamiętaj o tym i śmiało wyznacz drogę do realizacji swoich planów i marzeń. Nie myśl o tym, co powiedzą inni. To Twoje życie i masz prawo robić z nim to co zechcesz. (Na początku mojej drogi były wolontariaty modowe np. na Fashion Weeku, założenie bloga, pogłębianie wiedzy na temat branży modowej na portalach branżowych i w książkach praktyków, staż w dziale PR krakowskiej firmy odzieżowej czy wreszcie praca u projektantki Ranity Sobańskiej i zapisanie się do Szkoły Artystyczna Alternatywa na kierunek Stylizacja i Kreowanie Wizerunku). 

3. Zrób coś aby zacząć już dziś, nie jutro. Nie bój się ciężkiej pracy. Nastaw się na nią. Dawaj z siebie wszystko, działaj na maksa i zawsze według wyznaczonego planu. Rób to z myślą, że nie możesz przestać się rozwijać, bo Twoje działania zaprowadzą Cię w miejsce, w którym chciałeś/chciałaś się znaleźć. (To właśnie przez opisane w punkcie wyżej aktywności, niekiedy nie miałam czasu by blogować tak często jakbym chciała, ale z drugiej strony wiedziałam, że nie chce zamknąć mojej strony. Kocham kontakt z Wami, lubię odpowiadać na Wasze pytania i doradzać Wam w kwestiach stylizacyjnych. Ważne również jest dla mnie to, że dzięki blogowi poznałam ludzi, którzy kochają modę równie mocno jak ja).

4. Każdego dnia pracuj nad sobą i odrzucaj ograniczające się schematy. Odsuń od siebie osoby, które nie chcą Cię dopingować i nie wspierają Cię w drodze do odnalezienia pasji i osiągnięcia satysfakcji. (Bez względu na to, co jest dla Ciebie ważne, nie daj sobie wmówić, że to głupie lub niewarte uwagi. Jeśli to jest Twoje pasja,spełniaj się w niej). 

5. Jeżeli czujesz, że chcesz zrobić krok do przodu - zrób to. Nie bój się nowych wyzwań, opuść strefę komfortu - jeżeli ułożysz plan działa i konsekwentnie, punkt po punkcie będziesz go realizować, uda Ci się to osiągnąć. Rozwijaj się dla siebie i nie zgadzaj się na sytuację, w której teoretycznie wszystko jest ok, ale jednak czujesz, że czegoś Ci brakuje. Ta pustka to przestrzeń, którą możesz wypełnić swoim pozytywnym nastawienie, ciężką pracą i realizacją planu działania. (Rok temu, nie miałam pomysły na to, co zrobić, aby zdobyć profesjonalną wiedzę potwierdzoną dyplomem/certyfikatem w obszarze mody. Na wymarzone studia na VIAMODA nie było mnie stać, ale postanowiłam nie poddawać się. Znalazłam szkołę w Krakowie, tańszą, ale dającą dobre podstawy, które mogły fajnie uzupełniać się z moimi pozostałymi aktywnościami. Pracowałam więcej, aby zarobić na wymarzoną szkołę i udało się! Od ponad pół roku uczę się stylizacji i z dnia na dzień, kocham to co raz bardziej).

Opisany powyżej plan działania, który ma pomóc Ci osiągnąć cel możesz odnieść do czegokolwiek chcesz. Po prostu uwierz, że możesz i zacznij działać. Ja tak zrobiłam i powiem tylko jedno: WARTO. 
zdjęcia - Wojtek (klik)

sukienka / dress - River Island
peleryna / cape - Mango
buty / shoes - DeeZee (klik!)
torebka/purse - Marc by Marc Jacobs

5 comments:

 1. Jesteś dowodem na to, że jak się chce - to można! I super :)
  Grunt to mieć wiarę w siebie, chęci do nauki, dużo determinacji i spotkać na swojej drodze paru dobrych ludzi. Cieszę się, że się rozwijasz - oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale śliczne zdjęcia i mega motywujący wpis , na pewno skorzystam z tych rad :)

  dororetka2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie subtelne motywatory ;) piękna sesja, wyglądasz cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto poszukać dobrego sklepu z obuwiem damskim lepiej. Buty zimowe na obcasie, mokasyny, szpilki. Sprawdź https://www.mojbut.pl/

  OdpowiedzUsuń